Feuilleton UNION JO11-02

Home > Nieuws > Feuilleton UNION JO11-02

Feuilleton UNION JO11-02

Datum: 26-11-2017
Deel 1: Thuis tegen DIO: 9-3
Dit deel gaat over te gemakkelijk spelen, doelen die in alle vroegte nog moeten worden versleept over het natte gras en een tweede helft die pas een beetje ons eigen niveau haalt. We spelen thuis, veld C tegen de DIO uit Druten. In fris gewassen UNION zwart beginnen we op echt gras. Maar onze hoofden staan er niet naar. De eerste helft is niet om aan te zien en de tegendoelpunten zijn terecht. Totdat we rond de rust een beetje wakker worden. Misschien is het de tijd van het jaar of teveel vertrouwen op de doelpuntenmachines die doorgaans het net vinden. Nu staat er een goede ploeg tegenover ons die ook wel wil winnen. Waarom het tijdens de rust 1-3 is en bij het laatste fluitsignaal 9-3 is me een raadsel. De felheid die alleen aan de zijde van de tegenstander aanwezig was waaide via de bossen tijdens de rust naar ons team. En voilà, de drie punten blijven op de Kluis. Achteraf hadden toen de alarmbellen al moeten afgaan.Deel 2: Thuis tegen SCP: 4-4
Dit deel gaat over hetzelfde verschijnsel van gemakkelijk spelen, niet willen winnen en het lezen van een natte krant. Ook nu komen we weer vlot achter. We houden open huis achter, het middenveld speelt alles met korting en de aanvallers verkeren in dromenland. Slechts weinigen voldoen aan het niveau dat we zo gewend zijn. Misschien wel te verwend? Toch blijven we geloven in een goede tweede helft wanneer het meegereisde SCP publiek nadrukkelijk van zich laat horen. Je kunt ook te vroeg juichen. Veel te veel ballen gaan door het midden en die kluwen is net een bingo avond: je weet nooit waar de bal valt. Het natte krantenspel van de eerste helft wordt snel vergeten wanneer we in de allerlaatste minuut toch nog gelijk maken. Niet met mooi verzorgd voetbal, wel effectief. Toch een punt weten te redden, al was het spel er niet naar. Het eerste puntverlies dit seizoen.Deel 3: Thuis oefenen tegen Orion
In plaats van een reguliere training ontvangen we Orion JO10-1 op de Kluis. Deze leeftijdsgenoten spelen in de JO10 laag, waar wij niet zouden misstaan. Verschillende spelers kennen we van eerdere jaren en na het eerste fluitsignaal gaat het direct goed van start. Een mooie mix van dribbels en schoten. De Orionisten hebben klasse aan boord en daar zetten wij een solide UNION systeem tegenover. De uitslag is niet echt belangrijk, het ging om een lekkere oefenpartij. Later hoorden we van ze dat ze voor het eerst tegenstand hebben gekregen, dus daarin zijn wij geslaagd. Voor ons een lekkere oefenpot.
 
Deel 4: Uit tegen Beuningse Boys: 3-2
Dit deel gaat over wind en veel te veel zwarte korrels. Je kunt veel van de Beuningse Boys zeggen maar deze vereniging bezuinigt niet op straffe wind en zwarte korrels. Ook grossieren ze in kansen, al ligt dat ook aan onze speeltechniek. Onze spelers zijn niet minder fit of minder gedreven, maar als team weten we elkaar niet te benutten. De opbouw gaat te vaak door het midden, de breedte van het veld wordt onvoldoende benut en de driehoekjes met elkaar, om uiteindelijk een mooie voorzet af te leveren slagen maar sporadisch. Deze wedstrijd komen we eerst achter, komen we gelijk maar uiteindelijk sleept de thuisploeg er dat extra doelpunt uit. Onze spelers zijn teleurgesteld. We hebben het laten liggen op ons samenspel en de felheid om echt de bal te willen hebben. Jammer want dit zijn dure punten, ook omdat de nummer twee van onze competitie intussen stevig aan het inlopen is.Deel 5: Bosloop met teamtraining
Dit weekend geen wedstrijd en ook geen oefenpartij kunnen vinden. Dan maar het bos in, voor conditie en teambuilding. Heumensoord nodigt ons al weken uit met fraaie herfstkleuren en diepe modderplassen. We gaan lekker vies worden en struinen door de bossen en over de heide. Het favoriete spel is buskruit en zo ver mogelijk de bal wegtrappen. Ook slingeren we aan touwen, dribbelen met de bal aan de voet vlotjes over de paden en doen ons tussendoor tegoed aan ontbijtkoek. Tot slot trekken we sprintjes op weg naar ons clubhuis, want daar wacht warme chocolademelk en een goede grap. Wat hebben we toch een leuk team om plezier mee te maken en wat voetballen we lekker met elkaar.
 


Komende weken gaan we door met lekker trainen. Onze afsluitende competitie wedstrijd komt eraan. Er is nog steeds een kleine kans kampioen te worden maar dat lot ligt in andermans handen. Laten we onze laatste wedstrijd zien uit welk UNION hout we gesneden zijn.
 
Grtn,
Jos

 


Onze spelers van links naar rechts (staand): Lucas, Robert, Noah, Marijn.
Zittend van links naar rechts: Mehmet Ali, Camiel, Gigi, Floris.
Patrick (rechts) en Jos (links) flankeren het team.